Nowoczesne metody nauczania

Metoda CLT (Communicative Language Teaching)

Na naszych zajęciach wykorzystujemy metodę komunikacyjną CLT (communicative language teaching), która opiera się na języku mówionym. Skupia się na rozwijaniu umiejętności swobodnego, płynnego mówienia oraz rozumienia ze słuchu. Metoda ta stawia na szybką, a zarazem skuteczną naukę języka. Pozwala sprawnie nauczyć się nie tylko słówek, ale również całych zwrotów i wyrażeń.


                                                                     

Punktem wyjścia do nauki gramatyki jest temat rozmowy, a więc proces nauki gramatyki przebiega swobodnie i naturalnie. W ten sposób uczeń dostaje narzędzia niezbędne do przeprowadzenia danej rozmowy, a po zakończeniu kursu potrafi samodzielnie tworzyć wypowiedzi dotyczące szeregu różnych sytuacji. 


                                                                     

Doświadczenie pokazuje, że osoby, które nie opanowały podstaw gramatyki, układają zdania wg polskich zasad gramatycznych, które w rezultacie są kompletnie niezrozumiałe dla obcokrajowca. Dlatego w naszej metodzie stawiamy na mówienie, rozumienie oraz gramatykę dopasowaną do tematu rozmowy, wynikającą w naturalny sposób z potrzeby i kontekstu wypowiedzi.

Opinie

Asia, 20 lat

Naukę w tej szkole zaczęłam ponad 7 lat temu nie znając nawet podstaw. Podejście nauczycieli i ich przygotowanie do lekcji sprawiło, że pokochałam tą szkołę jak i język angielski. Lekcje to sama przyjemność, ponieważ uczymy się nie tylko z książki, ale także poprzez zabawę i dużo praktyki! A lekcje online? Żaden problem! Przygotowanie nauczycieli jest tak samo profesjonalne jak i w sali. Nie braknie gier i praktyki do przyjemnej nauki. Sposób w jaki nauczyciele tłumaczą uczniom jest bardzo kreatywny co sprawia, że uczeń zapamiętuje na dłużej a praktyka sprawia, że utrwala się to na stałe. Po tylu latach wciąż z wielką motywacją uczęszczam na lekcje i planuje swoją przyszłość z językiem angielskim. Z czystym sumieniem polecam bardzo tą szkołę! :)

3 lata temu
Jak zaplanować naukę języka obcego. 5 zasad!

Czy miałeś kiedyś tak, że po powrocie z wakacji, z miejsca gdzie musiałeś komunikować się np. w języku angielskim wracasz maksymalnie zmotywowany i postanawiasz „Chcę nauczyć się angielskiego”. Szukasz szkoły, lub decydujesz się na samodzielną naukę. Stopniowo jednak z dnia na dzień, Twój zapał zaczyna opadać. W końcu codzienne obowiązki wypełniają Twój kalendarz i wracasz do swojej rutyny. I tak czekasz do kolejnych wakacji, aby być może na nowo poczuć motywację, Koło się zatacza.

2 lata temu
Aneta, 40 lat

Serdecznie polecam lekcje online. Moje dzieci uczestniczyły w nich przez kilka miesięcy i ku mojemu zdumieniu zajęcia te niczym nie odbiegały od stacjonarnych. Moje pociechy doskonaliły wszystkie umiejętności tj. słuchanie, konwersacje, pisanie, mówienie. Wygoda i oszczędność czasu tym bardziej przemawiają za taką formą edukacji.

3 lata temu
Grzegorz, 23 lata

Poznałem szkołę Interact, bo sporo moich znajomych się tam uczyło. Niektórzy po parę lat, dlatego niełatwo jest tam o wolne miejsca. Teraz kontynuuję naukę on-line i bardzo to sobie chwalę. Mam swojego ulubionego nauczyciela i mogę wybierać dogodne dla mnie godziny nauki. Polecam!

3 lata temu
Anglicyzmy. Znasz dużo więcej słów po angielsku niż myślisz.

Nawet jeśli do tej pory nigdy nie uczyłeś się angielskiego i oceniasz swoją znajomość tego języka, jako zerową to zapewniamy Cię, że znasz więcej angielskich słów niż myślisz. Anglicyzmy, bo o nich dziś mowa zaczęły przenikać do naszego języka na początku XX wieku. To wtedy w Polsce zaczęto powszechnie używać takich słów jak: bar, dżem, set czy chociażby rower. Wszystkie te słowa to zapożyczenia. Zaskoczony? To przyjrzyjmy się tematowi jeszcze bardziej. Anglicyzmy, inaczej zapożyczenia, to słowa lub wyrażenia występujące w danym języku, ale zaczerpnięte lub wzorowane językiem angielskim. Słowa te często mają spolszczoną pisownię, jak w przypadku wyrazu dżem.

2 lata temu
Jak uczyć się angielskiego z seriali?

W dzisiejszym artykule odpowiemy na pytania, czy nauka angielskiego z seriali może przynieść rezultaty oraz jak to osiągnąć? Polecimy również kilka seriali, które świetnie sprawdzą się na już na początku nauki.

3 lata temu
Niemieckie zwroty przydatne w podróży

Planujesz się wybrać w podróż do Niemiec? Z pewnością przyda Ci się kilka praktycznych zwrotów, dzięki którym poczujesz się pewniej, a ponadto zdobędziesz sympatię gospodarzy. Choć u wielu osób panuje przekonanie, że wszędzie dogadają się po angielsku, to możemy Cię zapewnić, że wcale tak nie jest. Jest wiele miejsc, w których angielski nie jest popularny i dość trudno jest załatwić sprawy, nie znając lokalnego języka. Ponadto zazwyczaj, staranie się komunikować, nawet w minimalnym stopniu w lokalnym języku sprawia radość mieszkańcom danego kraju, dzięki czemu zdobywasz ich sympatię. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka praktycznych zwrotów, które mogą Ci się przydać podczas podróży do Niemie

2 lata temu
Na czym dokładnie polega metoda fiszek i jak skutecznie z niej korzystać?

Bardzo często do nauki języka angielskiego używamy przeróżnych aplikacji, albo szukamy jeszcze innych interaktywnych narzędzi, które oczywiście są świetne i przydatne. Do momentu, dopóki spełniają swoją rolę, a my nie dopuszczamy innych rozpraszaczy, takich jak np. powiadomienia czy reklamy na telefonie.

3 lata temu
Jak przygotować się do pierwszych zajęć z języka obcego?

Wracasz do nauki języka obcego, wybrałeś już szkołę, konkretny kurs, i przed Tobą pierwsza lekcja. Pewnie towarzyszy Ci lekki stres przed poznaniem nowych osób, nowym nauczycielem oraz skonfrontowaniem swoich umiejętności po przerwie w nauce. W tym artykule podpowiemy Ci, jak przygotować się do pierwszej lekcji języka obcego, żebyś mógł pójść na nią bez zbędnego stresu i z dobrym nastawieniem.

2 lata temu
Jak nauczyć się angielskiego? 8 zasad skutecznej nauki języka obcego!

Chciałbyś swobodnie mówić po angielsku, ale po kilku podejściach masz wrażenie, że wciąż jesteś na tym samym poziomie? Brak zauważalnych efektów nauki działał demotywująco i sprawia, że nauka języka angielskiego staje się dla nas żmudnym obowiązkiem, albo co gorsza całkowicie przestajemy próbować i podpisujemy się pod stwierdzeniem „Nie mam talentu do języków”.

3 lata temu