Opinie
Asia, 20 lat
Naukę w tej szkole zaczęłam ponad 7 lat temu nie znając nawet podstaw. Podejście nauczycieli i ich przygotowanie do lekcji sprawiło, że pokochałam tą szkołę jak i język angielski. Lekcje to sama przyjemność, ponieważ uczymy się nie tylko z książki, ale także poprzez zabawę i dużo praktyki! A lekcje online? Żaden problem! Przygotowanie nauczycieli jest tak samo profesjonalne jak i w sali. Nie braknie gier i praktyki do przyjemnej nauki. Sposób w jaki nauczyciele tłumaczą uczniom jest bardzo kreatywny co sprawia, że uczeń zapamiętuje na dłużej a praktyka sprawia, że utrwala się to na stałe. Po tylu latach wciąż z wielką motywacją uczęszczam na lekcje i planuje swoją przyszłość z językiem angielskim. Z czystym sumieniem polecam bardzo tą szkołę! :)
Anglicyzmy. Znasz dużo więcej słów po angielsku niż myślisz.
Nawet jeśli do tej pory nigdy nie uczyłeś się angielskiego i oceniasz swoją znajomość tego języka, jako zerową to zapewniamy Cię, że znasz więcej angielskich słów niż myślisz. Anglicyzmy, bo o nich dziś mowa zaczęły przenikać do naszego języka na początku XX wieku. To wtedy w Polsce zaczęto powszechnie używać takich słów jak: bar, dżem, set czy chociażby rower. Wszystkie te słowa to zapożyczenia. Zaskoczony? To przyjrzyjmy się tematowi jeszcze bardziej. Anglicyzmy, inaczej zapożyczenia, to słowa lub wyrażenia występujące w danym języku, ale zaczerpnięte lub wzorowane językiem angielskim. Słowa te często mają spolszczoną pisownię, jak w przypadku wyrazu dżem.
Jak się zmotywować do nauki angielskiego… LATEM?
Wakacje nie są po to, żeby się uczyć – to złota zasada każdego ucznia, ale czy na pewno nauka musi oznaczać nudę i ciężką pracę? Wielotygodniowa przerwa od języka obcego będzie Cię kosztować spore luki w pamięci, a utrwalanie czy pogłębianie wiedzy może sprawiać frajdę nawet latem. Mamy dla Ciebie kilka podpowiedzi, jak połączyć przyjemne z pożytecznym.
Jak przygotować się do pierwszych zajęć z języka obcego?
Wracasz do nauki języka obcego, wybrałeś już szkołę, konkretny kurs, i przed Tobą pierwsza lekcja. Pewnie towarzyszy Ci lekki stres przed poznaniem nowych osób, nowym nauczycielem oraz skonfrontowaniem swoich umiejętności po przerwie w nauce. W tym artykule podpowiemy Ci, jak przygotować się do pierwszej lekcji języka obcego, żebyś mógł pójść na nią bez zbędnego stresu i z dobrym nastawieniem.
Julia, 27 lat
Naukę w szkole Interact zaczęłam w 2017 roku. Potrzebowałam w miarę szybko nauczyć się podstaw języka niemieckiego, który zawsze wydawał mi się strasznie trudny. Okazało się, że świetna atmosfera w połączeniu z naprawdę dobrymi nauczycielami może zdziałać cuda. Cały czas uczę się w tej szkole, a mój niemiecki jest coraz lepszy.
Fakty i mity o nauce języka obcego
Nie jesteśmy pewni skąd to do nas przyszło, ale jednym z mitów, z którym spotykamy się najczęściej jest przekonanie, że aby porządnie nauczyć się języka obcego trzeba wyjechać lub całkowicie się przeprowadzić. Słyszymy to zdanie bardzo często i zawsze je obalamy. Oprócz tego, że mija się ono z prawdą to jeszcze jest bardzo zniechęcające, ponieważ już na starcie odbiera nam motywacje. A przecież zdecydowanie, nie każdy kto zna dodatkowy język mieszkał za granicą. Tym bardziej nie każdy, kto chce nauczyć się języka angielskiego, może sobie pozwolić na przeprowadzkę np. do Angli. Prawdą jest natomiast, że podczas nauki języka obcego pomaga otaczanie się tym językiem. Czyli np. oglądanie filmów z angielskimi napisami, włączanie sobie angielskiego radia lub podcastu po angielsku podczas wykonywania codziennych czynności. Dzięki temu osłuchujemy się z językiem, wyłapujemy pojedyncze zwroty, i możemy pracować nad swoją wymową oraz poznawać różne akcenty.
Ewelina, 43 lata
Moje dzieci są bardzo zadowolone. Chodzą na angielski bardzo chętnie, co mnie bardzo cieszy. A pani Patrycja jest ich ukochaną nauczycielką. Najbardziej cenię w szkole wspaniałą atmosferę i bardzo dobre podejście do dzieci, które nie zawsze przecież lubią się uczyć.
Poziom językowy, jak właściwie go określić?
Znajomość języka obcego, zwłaszcza angielskiego nawet w podstawowym stopniu staje się nie tyle atutem, co standardem na rynku pracy. Ale właśnie, co oznacza poziom podstawowy? Kiedy możesz określić swój język, jako komunikatywny? Z tego artykułu dowiesz się, jak sprawdzić swój poziom językowy, co oznaczają konkretne stopnie klasyfikacji oraz do czego ta wiedza może Ci się przydać.
Small Talk po angielsku. Jak pozbyć się stresu przed Small Talk i rozwijać swój angielski?
Czy zauważyłeś, że witając się z obcokrajowcami, szczególnie pochodzenia anglojęzycznego po jakimkolwiek przywitaniu Hi/ Good morning/ Hello itp. pada zazwyczaj szybkie pytanie How are you doing? Dla nas – Polaków, może to być dość zaskakujące i wprawiające w lekkie zakłopotanie. Szczególnie, gdy uważamy, że nasze umiejętności językowe nie są dostatecznie dobre, aby wejść w taką szybką wymianę zdań, z zaskoczenia. Dla Anglików i Amerykanów, pytanie o samopoczucie jest niemal nierozerwalnym elementem przywitania i idealnym wstępem do tzw. Small Talk.
Jak nauczyć się angielskiego? 8 zasad skutecznej nauki języka obcego!
Chciałbyś swobodnie mówić po angielsku, ale po kilku podejściach masz wrażenie, że wciąż jesteś na tym samym poziomie? Brak zauważalnych efektów nauki działał demotywująco i sprawia, że nauka języka angielskiego staje się dla nas żmudnym obowiązkiem, albo co gorsza całkowicie przestajemy próbować i podpisujemy się pod stwierdzeniem „Nie mam talentu do języków”.